Gliukomananas – skaidulos svorio metimui

Posted in

Gliukomananas – skaidulos svorio metimui

Svorio metimas ne visada lengvas, o ilgalaikė sėkmė reikalauja atsidavimo ir atkaklumo.
Daugybė papildų parduodami kaip veiksmingos svorio metimo strategija, padedanti numesti svorio. Vienas iš jų vadinamas gliukomananu – natūralios maistinės skaidulos, kurios yra žinomos kaip veiksmingas svorio metimo priedas.
Taigi šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime gliukomananą, iš ko jis išgaunamas, jo teigiamą efektą bei vartojimą.

Gliukomananas - skaidulos svorio metimui

KAS YRA GLIUKOMANANAS?

Gliukomananas yra natūrali, vandenyje tirpi maistinė skaidula, išgaunama iš konjac šaknies, kuris tiekiamas kaip priedas gėrimų mišiniuose ar pridedamas prie maisto produktų, tokių kaip makaronų ir miltų. Tai taip pat yra vienas iš pagrindinių shirataki makaronų ingredientas.

Ši skaidula sudaro 40% sausos šaknų masės kuris ilgą laiką buvo naudojamas žolelių mišiniuose ir tradiciniuose maisto produktuose, tokiuose kaip tofu, makaronuose ir konjac želėje.

Gliukomananas pasižymi išskirtiniu gebėjimu sugerti vandenį ir yra viena klampiausių žinomų maistinių skaidulų. Šis ingredientas sugeria tiek daug skysčių, kad nedidelis gliukomanano kiekis įpiltas į stiklinę vandens, visą turinį paverčia geliu. Todėl dėl šios unikalios savybės turi įtakos svorio metimui(šaltinis).

KAIP GLIUKOMANANAS PADEDA NUMESTI SVORIO?

Kaip ir minėjome gliukomananas yra vandenyje tirpios maistinės skaidulos ir šios skaidulos keliais būdais skatina svorio metimą:

  • Jame labai mažai kalorijų.
  • Jis užima vietą skrandyje ir skatina pilnumo (sotumo) jausmą, sumažindamas maisto suvartojimą kito valgio metu.
  • Sulėtina skrandžio ištuštinimą, todėl padidėja sotumas.
  • Kaip ir kitos tirpios skaidulos, jis sumažina baltymų ir riebalų pasisavinimą.

Gliukomananas, kaip ir kitos maistinės skaidulos maitina žarnyne esančias gerasias bakterijas ir tuo pačiu skiriasi nuo daugumos kitų tirpių skaidulų savo klampumu, kuris ypač efektyvus svorio metimui.

AR TIKRAI VEIKIA GLIUKOMANANAS SVORIO METIMUI?

Buvo atlikta keletas tyrimų, kuriuose buvo ištirtas gliukomanano poveikis svorio metimui. Atlikti tyrimai parodė, kad vartojant gliukomananą 5 savaites rezultatai buvo tokie: vartojant prieš valgį, gliukomananas padeda numesti antsvorio turinčių asmenų svorį, daugiausia dėl to, kad atsiranda sotumo jausmas ir sumažėja suvartojamų kalorijų kiekis. Tai ypač efektyvu, kai derinama su svorį mažinančia dieta.

Be svorio metimo skatinimo, gliukomananas gali pagerinti kai kuriuos širdies ligų rizikos veiksnius. Sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, mažindamas cholesterolio absorbciją žarnyne.

DOZAVIMAS IR ŠALUTINIS POVEIKIS

Norint numesti svorio, pakanka 1 gramo 3 kartus per dieną (šaltinis).

Sumaišytas su vandeniu gliukomananas plečiasi ir gali sugerti iki 50 kartų didesnį svorį. Todėl rekomenduojama gliukomanano dozė yra mažesnė, palyginti su kitais skaidulų papildais.

Gliukomananas svorio metimui turi įtakos tik tada kai vartojamas prieš valgį. Laikas rekomenduojamas nuo 15 minučių iki 1 valandos prieš valgį (šaltinis1, šaltinis2).

Gliukomananas yra gerai toleruojamas ir laikomas saugiu. Tačiau jei gliukomananas išsiplečia prieš patekdamas į skrandį, gali sukelti užspringimą arba užsikimšti gerklėje ar stemplėje. Todėl svarbu naudojant šį ingredientą išgerti 1–2 stiklines vandens ar kito skysčio. Š yra nerekomenduojamas žmonėms turintiems rijimo sutrikimų.

Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti lengvas šalutinis poveikis, pvz., pilvo pūtimas, vidurių pūtimas, minkštos išmatos ar viduriavimas, tačiau toks neigiamas poveikis yra labai retas.

AR TURĖTUMĖTE IŠBANDYTI GLIUKOMANANĄ?

Sprendžiant iš tyrimų, gliukomananas yra veiksmingas svorio metimo priedas. Tačiau, kaip ir bet kuri svorio metimo strategija, ji geriausiai veikia kartu su subalansuota mityba ir sportu norint numesti svorio ilgalaikėje perspektyvoje ir visam laikui pakeisti savo gyvenimo būdą.

Prisijungti prie pokalbio

Prisijungti prie pokalbio

Supermaistas Visiems

Mes esame tam, kad įkvėptume ir pasidalintume šiais supermaisto mišiniais, kuriuos sukūrė ekspertai -mitybos specialistai. Šiuose mišiniuose yra vitaminų, mineralų, fermentų ir fitonutrientų, kurie padeda jūsų kūnui klestėti, kad galėtumėte jaustis geriausiai, nes sveika gyvensena nėra sudėtinga, o maži pokyčiai lemia viską!

Gut balance sumaišytas su vandeniu
Graceful Fox skaidulų milteliai
Prisijungti
Paskyros sukūrimas

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami patogesniam naršymui šiame tinklalapyje, paskyros valdymui bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Slaptažodžio atstatymas

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę gausite nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0