Maistinės skaidulos, kodėl svarbu jas vartoti

Posted in

MAISTINĖS SKAIDULOS, KODĖL SVARBU JAS VARTOTI

Skaidulos yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl augalinis maistas yra naudingas mums.
Vis daugiau įrodymų rodo, kad pakankamas skaidulų suvartojimas gali būti naudingas mūsų virškinimui ir sumažinti lėtinių ligų riziką. Daugelį šių privalumų lemia žarnyno mikrobiota – milijonai bakterijų, gyvenančių jūsų virškinimo sistemoje. Tačiau ne visos skaidulos yra vienodos. Skirtingi jų tipai turi skirtingą poveikį sveikatai.

Maistinės skaidulos žarnynui

Kas yra skaidulos?

Maistinės skaidulos yra nesuvirškinami angliavandeniai, randami maiste. Jos skirstomi į dvi kategorijas, pagal tirpumą vandenyje:

Tirpios skaidulos:

Tirpsta vandenyje ir gali būti metabolizuojamos „gerųjų“ bakterijų žarnyne. Tirpioms skaiduloms tirpstant susidaro gelis, kuris gali pagerinti virškinimą, sumažinti cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.

Netirpios skaidulos:

Netirpsta vandenyje, o pritraukia vandenį į išmatas, todėl jos tampa minkštesnės ir lengviau praeina mažiau apkraunant žarnyną. Netirpios skaidulos gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą ir reguliarumą.

Sveikatos priežiūros institucijos rekomenduoja vyrams ir moterims suvalgyti atitinkamai 38 ir 25 gramus skaidulų per dieną.

Maistinių skaidulų nauda

  1. Kai kurios skaidulų rūšys gali padėti numesti svorio.

Tam tikros skaidulų rūšys gali padėti numesti svorio, nes sumažina apetitą.Tyrimai parodė, kad maistinių skaidulų kiekio padidėjimas gali sukelti svorio mažėjimą, nes automatiškai sumažina suvartojamų kalorijų kiekį.Skaidulos gali sugerti vandenį žarnyne, sulėtindamos maistinių medžiagų įsisavinimą ir padidindamos sotumo jausmą.Tačiau tai priklauso nuo skaidulų tipo. Kai kurios rūšys neturi įtakos svoriui, o kai kurios tirpios skaidulos gali turėti reikšmingą poveikį. Geras veiksmingo skaidulų svorio metimui pavyzdys yra gliukomananas.

  1. Skaidulos sumažina cukraus šuolius kraujyje po valgio, kuriame gausu angliavandenių

Maisto produktai, kuriuose yra daug skaidulų, paprastai turi mažesnį glikemijos indeksą nei rafinuoti angliavandenių šaltiniai, iš kurių buvo pašalinta dauguma skaidulų. Tačiau mokslininkai mano, kad šią savybę turi tik didelio klampumo, tirpūs pluoštai. Šių klampių, tirpių skaidulų įtraukimas į angliavandenių turintį maistą gali sukelti mažesnius cukraus kiekio kraujyje šuolius. Tai svarbu, ypač jei laikotės daug angliavandenių turinčios dietos. Tokiu atveju skaidulos gali sumažinti tikimybę, kad angliavandeniai padidins cukraus kiekį kraujyje iki žalingo lygio. Vis dėlto, jei turite problemų su cukraus kiekiu kraujyje, turėtumėte apsvarstyti galimybę sumažinti angliavandenių suvartojimą – ypač mažai turinčių skaidulų, rafinuotų angliavandenių, tokių kaip balti miltai ir pridėtinis cukrus.

  1. Kai kurios skaidulos naudingos esant vidurių užkietėjimui

Vienas iš pagrindinių skaidulų vartojimo pranašumų yra sumažėjęs vidurių užkietėjimas.
Tačiau vienos skaidulos, kurios padidina vandens kiekį išmatose, turi vidurius laisvinantį poveikį, o kitos skaidulos, kurios papildo sausą išmatų masę, nepadidindamos vandens kiekio, gali sukelti vidurių užkietėjimą.

Išvada

Sveikai mitybai svarbios ir tirpios, ir netirpios skaidulos. Jos ne tik maitina žarnyno bakterijas, bet ir fermentuojamos skaidulos sudaro trumpos grandinės riebalų rūgštis, kurios maitina storosios žarnos sienelę.

Taip pat tirpios skaidulos gali sumažinti apetitą, cholesterolio kiekį ir cukraus kiekio kraujyje padidėjimą po valgio, kuriame gausu angliavandenių, o svarbiausia padeda mažinti kūno svorį. Tačiau, kaip ir daugelis svorio metimo metodų, tai neduos ilgalaikių rezultatų, nebent jį derinsite su ilgalaikiu gyvenimo būdo pasikeitimu. Vartojant skaidulas svarbu gerti pakankamai vandens, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo ar virškinimo sutrikimų.

Norėdami išmėginti natūralų supermaisto mišinį su daug skaidulų, skirtą žarnyno puoselėjimui siūlome – „Gut Balance„.

Prisijungti prie pokalbio

Prisijungti prie pokalbio

Supermaistas Visiems

Mes esame tam, kad įkvėptume ir pasidalintume šiais supermaisto mišiniais, kuriuos sukūrė ekspertai -mitybos specialistai. Šiuose mišiniuose yra vitaminų, mineralų, fermentų ir fitonutrientų, kurie padeda jūsų kūnui klestėti, kad galėtumėte jaustis geriausiai, nes sveika gyvensena nėra sudėtinga, o maži pokyčiai lemia viską!

Gut balance sumaišytas su vandeniu
Graceful Fox skaidulų milteliai
Prisijungti
Paskyros sukūrimas

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami patogesniam naršymui šiame tinklalapyje, paskyros valdymui bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Slaptažodžio atstatymas

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę gausite nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0