Probiotikai ir prebiotikai: skirtumai, nauda ir kaip jie veikia

Posted in

Probiotikai ir prebiotikai: skirtumai, nauda ir kaip jie veikia

Žarnyno sveikata yra esminė visos kūno sveikatos dalis, o probiotikai ir prebiotikai atlieka lemiamą vaidmenį ją palaikant. Bet koks jų skirtumas? Ir kaip jie veikia mūsų organizme?

Probiotikai ir prebiotikai

Kas yra probiotikai ir prebiotikai?

Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, dažniausiai bakterijos ir mieliagrybiai, kurie turi teigiamą poveikį sveikatai. Jie veikia atkuriant ir palaikant žarnyno mikrofloros pusiausvyrą, kuri yra svarbi virškinimui, imuninei sistemai ir net nuotaikai.

Prebiotikai, kita vertus, yra maistinės medžiagos, kurias mūsų kūnas negali virškinti. Jie pasiekia storąją žarną nepakitę ir ten maitina probiotikus, padeda jiems augti ir veikti efektyviau. Prebiotikai dažniausiai randami maisto produktuose su ląsteliena, tokiuose kaip grūdai, daržovės, vaisiai ir ankštiniai.

Kaip probiotikai ir prebiotikai veikia?

Probiotikai veikia tiesiogiai, patekdami į žarnyną ir prisideda prie mikrobiotos pusiausvyros. Jie padeda kontroliuoti patogeninių bakterijų augimą ir gali net gaminti tam tikras maistines medžiagas, tokias kaip vitaminą K ir kitus B vitaminus.

Prebiotikai veikia šiek tiek kitaip. Kadangi jie yra nepasiekiami mūsų kūno virškinimo fermentams, jie pasiekia storąją žarną nepakitę, kur yra fermentuojami mūsų žarnyno bakterijų. Tai skatina naudingų bakterijų augimą ir veiklą.

Kur rasti probiotikus ir prebiotikus?

Probiotikų šaltiniai yra fermentuoti maisto produktai, toki kaip jogurtas, kefyras, rauginti kopūstai, kimchi ir kt. Taip pat probiotikai gali būti vartojami kaip maisto papildai.

Prebiotikai yra daugelyje maisto produktų, įskaitant grūdus, daržoves, vaisius ir ankštinius. Ypač gausu jų česnakuose, poruose ir bananuose.

Kuo skiriasi probiotikai nuo prebiotikų?

Probiotikai ir prebiotikai, nors ir glaudžiai susiję su žarnyno sveikata, yra dvi visiškai skirtingos medžiagų grupės. Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurie, vartojami pakankamais kiekiais, turi teigiamą poveikį sveikatai. Prebiotikai, kita vertus, yra maisto ingredientai, kuriuos probiotikai (gyvosios bakterijos) naudoja kaip maistą. Vienas svarbus skirtumas tarp probiotikų ir prebiotikų yra tas, kad prebiotikai yra atsparūs virškinimui, todėl jie gali pasiekti storąją žarną nepakitę, kur ir atlieka savo pagrindinį vaidmenį.

Prebiotikų ir probiotikų nauda

Tie probiotikai, kurie yra įrodyti kaip naudingi, gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą, sumažinti diarėjos trukmę, palengvinti IBS simptomus ir net sumažinti tam tikrų alergijų simptomus. Jie taip pat gali padėti sumažinti tam tikrų infekcijų riziką ir netgi pagerinti bendrą nuotaiką.

Prebiotikai, savo ruožtu, maitina ir stimuliuoja probiotikų, ypač bifidobakterijų ir laktobacilų, augimą ir veiklą. Tai padeda gerinti virškinimą, stiprina imuninę sistemą, padeda kontroliuoti svorį ir gali net sumažinti kai kurių lėtinių ligų, tokių kaip diabetas ir širdies ligos, riziką.

Gut Balance: puikus prebiotikų šaltinis

Norint pagerinti savo žarnyno sveikatą ir naudotis visais prebiotikų teikiamais privalumais, svarbu pasirinkti produktus, turinčius gausų prebiotikų kiekį. Vienas iš tokių produktų yra “Gut Balance” – holistinė supermaisto miltelių formulė.

Gut Balance” yra sudarytas iš įvairių prebiotikų turinčių ingredientų, tokių kaip baobabo milteliai, balkšvojo gysločio sėklų luobelių milteliai ir inulinas. Šie ingredientai padeda maitinti žarnyno bakterijas, taip prisidedant prie geresnės žarnyno sveikatos ir bendros sveikatos.

Išvada

Probiotikai ir prebiotikai yra dvi svarbios medžiagų grupės, kurios glaudžiai susijusios su mūsų žarnyno sveikata ir bendra sveikatos būklė. Nors jie atlieka skirtingus vaidmenis mūsų virškinimo sistemoje, abi grupės yra svarbios norint išlaikyti optimalią žarnyno mikrobiotą.

Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurie, vartojami pakankamais kiekiais, turi teigiamą poveikį sveikatai. Prebiotikai, kita vertus, yra maisto ingredientai, kuriuos probiotikai (gyvosios bakterijos) naudoja kaip maistą.

Gut Balance supermaisto mišinys yra puikus prebiotikų šaltinis, padedantis maitinti žarnyno bakterijas, skatinti jų augimą ir veiklą, bei gerinti žarnyno sveikatą. Taigi, norint pagerinti žarnyno sveikatą ir bendrą gerovę, verta į savo mitybą įtraukti tiek probiotikus, tiek prebiotikus.

Tad, neabejokite, pasirinkdami Gut Balance, investuosite ne tik į savo žarnyno, bet ir bendrą sveikatą!

Prisijungti prie pokalbio

Prisijungti prie pokalbio

Supermaistas Visiems

Mes esame tam, kad įkvėptume ir pasidalintume šiais supermaisto mišiniais, kuriuos sukūrė ekspertai -mitybos specialistai. Šiuose mišiniuose yra vitaminų, mineralų, fermentų ir fitonutrientų, kurie padeda jūsų kūnui klestėti, kad galėtumėte jaustis geriausiai, nes sveika gyvensena nėra sudėtinga, o maži pokyčiai lemia viską!

Gut balance sumaišytas su vandeniu
Graceful Fox skaidulų milteliai
Prisijungti
Paskyros sukūrimas

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami patogesniam naršymui šiame tinklalapyje, paskyros valdymui bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Slaptažodžio atstatymas

Pamiršote slaptažodį? Įveskite vartotojo vardą arba el.pašto adresą. Į el.pašto dėžutę gausite nuorodą naujam slaptažodžiui susikurti.

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0